Kunnanhallitus

Sivu päivitetty 22.1.2015 16:23

Kunnanhallitus, jossa on 11 jäsentä vastaa kunnan hallinnosta ja taloudenpidosta sekä valtuuston päätösten valmistelusta,
täytäntöönpanosta ja laillisuuden valvonnasta.

Kokousajat:

Kunnanhallituksen kokoukset pidetään v. 2016  tarpeen mukaan, pääsääntöisesti kuukauden ensimmäinen ja kolmas maanantai
alkaen klo 16.30 kunnanhallituksen kokoushuoneessa os. Tampereentie 6.

Jäsen

Varajäsen

Puheenjohtaja
Tuula Petäkoski-Hult
Hattulanmäentie 10
37550 Lempäälä
040 527 0997
tuula.petakoski-hult@lempaala.fi

Niina Selin
niina.selin@lempaala.fi

I varapuheenjohtaja
Heikki Hakala
Vanattarantie 82
37560 Lempäälä
0400 737 630
heikki@hakala-yhtiot.com


Usko Gullsten
Taipaleentie 20
37500 Lempäälä
0400 701 450
usko.gullsten@kolumbus.fi

II varapuheenjohtaja
Mikko Kärki
Säijärventie 251
37530 Lempäälä
k. (03) 374 7703
mikko.karki@lempaala.fi


Panu Pirhonen
Lipontie 490
37500 Lempäälä
0400 496 308
panu.pirhonen@pipu.fi

Maikki Hämäläinen-Ylikahri
Kanavatie 7 D 5
37500 Lempäälä
050 518 1026
maikki.hamalainen-ylikahri@lempaala.fi

Annele Matintupa
Salomaantie 35
37500 Lempäälä
040 154 4011
annele@matintupa.fi

Killi Jokila
050 371 0352
killi.jokila@lempaala.fi

Tero Taubert
Ojapolku 5
33880 Lempäälä
040 571 1756
tero.taubert@koulut.tampere.fi

Kari Kanarva
040 739 3169
kari.kanarva@vasuri.info
 

Tuula Linnusmäki
Lahdenkyläntie 90
37500 Lempäälä
045 127 0889
tuula.linnusmaki@kolumbus.fi

 

Veijo Niemi
0400 627 264
veijo.niemi@elisanet.fi
veijo.niemi@lempaala.fi

Reijo Jakovuori
reijo.jakovuori@saunalahti.fi

Sanna Oikarinen
Herralantie 122
37500 Lempäälä
t. 050 383 9686
sanna.oikarinen@lempaala.fi

Tauno Haapajoki
Nokkatie 24
37500 Lempäälä
0500 731 403
tauno.haapajoki@gmail.com

Sirpa Seppä
Höytämöntie 40 A
33880 Lempäälä
050 515 1691
sirpa.seppa@lempaala.fi

Kari Tolonen
Kyrönpalontie 4 C 2
37550 Lempäälä
0400 634 631
info@pipa.fi

Päivi Söderström
Hiidentie 3
37500 Lempäälä
040 578 0882
paivi.soderstrom@lempaala.fi

Mirva Kurki
Auramontie 8
33880 Lempäälä
040 487 7233
mirva.kurki@wippies.fi

Kari Virtanen
Papinniementie 3
37550 Lempäälä
040 525 9031
kari.virtanen@lempaala.fi

Maria Päivänen
maria.paivanen@gmail.com