Kunnanhallitus

Sivu päivitetty 22.6.2017 14:30

Kunnanhallitus, jossa on 11 jäsentä vastaa kunnan hallinnosta ja taloudenpidosta sekä valtuuston päätösten valmistelusta,
täytäntöönpanosta ja laillisuuden valvonnasta.

Kokousajat:

Kunnanhallituksen kokoukset pidetään v. 2017  tarpeen mukaan, pääsääntöisesti kuukauden ensimmäinen ja kolmas maanantai
alkaen klo 16.30 kunnanhallituksen kokoushuoneessa os. Tampereentie 6.

 Jäsenet  Sähköpostiosoite  Postiosoite  Puhelin  Puolue
Heikki Hakala,
pj
heikki@hakala-yhtiot.com Vanattarantie 82, 37560 Lempäälä 0400 737630                                

 KOK

 

Maria Päivänen,
1. vpj
maria.paivanen@gmail.com    

 SDP

 

Minna Rajamäki,
2. vpj
minna.rajamaki@elisanet.fi Väinöläntie 13, 37560 Lempäälä 0400 923 362

 KESK

 

Päivi Söderström paivi.soderstrom@lempaala.fi Hiidentie 3,
37500 Lempäälä
 

 KOK

 

Jocka Träskbäck Jocka@stara.fi

Välimäenranta 12,
33880 Lempäälä

0500 660 869  KOK
Kari Virtanen kari.virtanen@lempaala.fi    

 SDP

 

Tuukka Liuha tuukka@liuha.fi Liuhankaarre 29, 37500 Lempäälä 045 6748 077

 KESK

 

Pauliina Alenius pauliina.alenius@lempaala.fi    

 VIHR

 

Veijo Niemi veijo.niemi@elisanet.fi   0400 627 264

 PS

 

Hannu Lehikoinen hannu.lehikoinen@lempaala.fi Viljelijäntie 6, 37500 Lempäälä 0400 893 752

 VAS

 

Piia Nurmela piia.nurmela@gmail.com Pyykkipolku 6, 37550 Lempäälä 050 5962 463

 KD

 

         
Henkilökohtaiset    varajäsenet Sähköpostiosoite Postiosoite  Puhelin

 

Puolue

 

Mikko Blomqvist (Hakala) mikko.blomqvist@gmail.com   050 4821 385  KOK
Mikko Koivuluoma (Päivänen) mikko.koivuluoma@saunalahti.fi Hauralantie 23, 37500 Lempäälä 050 3461 987  SDP
Terhi Mäkinen (Rajamäki) terhimakinen@gmail.com Kukkolantie 6 B 1 37560 Lempäälä 050 575 7543  KESK
Johanna Lundán (Söderström) johanna@lundan.fi PL 37, 37501 Lempäälä 040 5380 433  KOK
Vesa Papinsaari (Träskbäck) vesa.papinsaari@live.com Hakkarintie 9, 37550 Lempäälä 0400 834 005  KOK
Hanna Lahtinen (Virtanen)        SDP
Mikko Kärki (Liuha)   Säijärventie 251, 37530 Säijä 050 3602 256  KESK
Ville Hämäläinen (Alenius) ville.hamalainen@vihreat.fi   050 5870 744

 VIHR

 

Kirsi Kallio (Niemi) kirsi.kallio@gmail.com   040 5259 025

 PS

 

Riku Floman (Lehikoinen) rikuf@live.fi Rantatie 1 33880 Lempäälä 050 338 1907

 VAS

 

Stiina Varhi (Nurmela)      

 KD