Kunnanhallitus

Sivu päivitetty 22.9.2017 14:30

Kunnanhallitus, jossa on 11 jäsentä vastaa kunnan hallinnosta ja taloudenpidosta sekä valtuuston päätösten valmistelusta,
täytäntöönpanosta ja laillisuuden valvonnasta.

Kokousajat:

Kunnanhallituksen kokoukset pidetään v. 2017  tarpeen mukaan, pääsääntöisesti kuukauden ensimmäinen ja kolmas maanantai
alkaen klo 16.30 kunnanhallituksen kokoushuoneessa os. Tampereentie 6.

 Jäsenet  Sähköpostiosoite  Postiosoite  Puhelin
Heikki Hakala,
pj
heikki.hakala@lempaala.fi Vanattarantie 82,
37560 Lempäälä

040 737 630                  

           

Maria Päivänen,
1. vpj
maria.paivanen@lempaala.fi  

 

 

Minna Rajamäki,
2. vpj
minna.rajamaki@lempaala.fi Väinöläntie 13,
37560 Lempäälä

0400 923 362

 

Päivi Söderström paivi.soderstrom@lempaala.fi Hiidentie 3,
37500 Lempäälä

040 578 0882

 

Jocka Träskbäck jocka.traskback@lempaala.fi

Välimäenranta 12,
33880 Lempäälä

0500 660 869
Kari Virtanen kari.virtanen@lempaala.fi Papinniementie 3,
37550 Lempäälä

040 5259 031

 

Tuukka Liuha tuukka@liuha.fi Liuhankaarre 29,
37500 Lempäälä

045 6748 077

 

Pauliina Alenius pauliina.alenius@lempaala.fi  

 

 

Veijo Niemi veijo.niemi@lempaala.fi

 

 

0400 627 264

 

Hannu Lehikoinen hannu.lehikoinen@lempaala.fi Viljelijäntie 6,
37500 Lempäälä

0400 893 752

 

Piia Nurmela piia.nurmela@lempaala.fi Pyykkipolku 6,
37550 Lempäälä

050 5962 463

 

       
Henkilökohtaiset    varajäsenet Sähköpostiosoite Postiosoite  Puhelin
Mikko Blomqvist (Hakala) mikko.j.blomqvist@gmail.com  

050 4821 385

 

Mikko Koivuluoma (Päivänen) mikko.koivuluoma@saunalahti.fi Hauralantie 23,
37500 Lempäälä

050 3461 987

 

Terhi Mäkinen (Rajamäki)    

 

 

Johanna Lundán (Söderström) johanna@lundan.fi PL 37,
37501 Lempäälä

040 5380 433

 

Vesa Papinsaari (Träskbäck) vesa.papinsaari@kolumbus.fi Hakkarintie 9,
37550 Lempäälä

0400 834 005

 

Hanna Lahtinen (Virtanen)  

lahtinen.hannamaarit@gmail.com

   
Mikko Kärki (Liuha)   Säijärventie 251,
37530 Säijä

050 3602 256

 

Ville Hämäläinen (Alenius) ville.jo.hamalainen@gmail.com  

 

 

Kirsi Kallio (Niemi)    

 

 

Riku Floman (Lehikoinen) rikuf@live.fi Rantatie 1
33880 Lempäälä

050 338 1907

 

Stiina Varhi (Nurmela) stiina.varhi@lahimmainen.fi